دومین دوره استارت‌آپ ویکند قائم‌شهر

دومین دوره استارت‌آپ ویکند قائم‌شهر

۲۵ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۷
قائم شهر- ابتدای جاده جویبار- دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر

دومین دوره استارت‌آپ ویکند مرکز علمی کاربردی خانه کارگر قائم‌شهر، از ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۷ تا ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

 

درباره رویداد:

این رویداد همان‌طور که از نامش پیداست یک رویداد کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته برگزار می‌شود.

افراد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح‌شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب‌شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های موردنیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.

در روز دوم گروه‌ها از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده‌شده حاضرشده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. دراین‌بین افرادی به‌عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارت‌آپ سپری‌شده و دراین‌بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت هم برگزار شود.

با آغاز روز سوم باز گروه‌ها دورهم جمع شده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه اولیه محصولشان انجام می‌دهند و آماده ارایه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر روز سوم زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است ، به‌طوری‌که گروه‌ها با ارایه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به‌عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته‌شده‌اند و… از طرح خود دفاع می‌کنند. درنهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.

اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل‌شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند. همچنین نمایندگانی از کشورهای مختلف دنیا که خود استارت‌آپ‌های موفقی را راه‌اندازی کرده‌اند با حضور در این رویداد تجربیات خود در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند.