با سرویس صوتی ناملیک ار وقت‌های تلف شده استفاده کنید

مصاحبه با حمید حبیب‌الله هم‌موسس استارت‌آپ ناملیک

با تشکر از وقتی‌که در اختیار «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من حمید حبیب‌الله هم‌موسس استارت‌آپ ناملیک هستم. مسئله‌ای که در جامعه شناسایی کردیم این بود که فهمیدیم مردم زمان کافی برای مطالعه ندارند و بیشتر وقت آن‌ها صرف رفت‌وآمد و کارهای متفرقه می‌گذرد. در حقیقت این فرصت‌های تلف‌شده بهترین زمان برای مطالعه هستند. مشکلی که وجود دارد این است که به دلیل شلوغی و ازدحام امکان مطالعه وجود ندارد بنابراین یک سرویس صوتی می‌تواند جایگزین بهتری برای رفع این مشکل باشد. ناملیک ارائه‌دهنده همین سرویس صوتی است. در حال حاضر با یکسری از مجلات و وب‌سایت‌ها در ارتباط هستیم و به‌واسطه یک تیم گویندگی، مطالب آن‌ها را تبدیل به صوت کرده و در سرویس ما بارگذاری می‌شوند و کاربران می‌توانند به‌صورت رایگان از این فایل‌های صوتی استفاده کنند.

ایده راه‌اندازی ناملیک چطور به ذهنتان رسید؟
من خودم روزی یک ساعت در رفت‌وآمد به سمت محل کار بودم و همیشه این زمان را از دست می‌دادم. یک سرویس مشابه خارجی را در همین زمینه دیدم و احساس کردم حضور سرویسی مشابه آن به زبان فارسی در ایران نیاز است و ناملیک را راه‌اندازی کردیم.

ناملیک چند وقت است که فعالیتش را شروع کرده و با چه تیمی آغاز به کار کرده است؟
ما چند نفر دوست بودیم که اواخر سال ۱۳۹۳ به‌طورجدی کار را شروع کردیم. چند ماهی طول کشید تا امکانات فنی و زیرساختی را جلو بردیم و نزدیک دو ماه است که اپلیکیشن ناملیک راه‌اندازی شده است.

نحوه تأمین سرمایه مالی در ناملیک به چه شکل بوده است؟
در ابتدا با یکی از شتاب‌دهنده‌ها فعالیت خود را شروع کردیم. با خروج از شتاب‌دهنده در حال حاضر در مرحله تأمین سرمایه هستیم و دنبال سرمایه‌گذار هستیم تا کار را گسترش دهیم.

سیاست خاصی برای جذب کاربران و نحوه ارتباط با مشتریان دارید؟
یک بخش کار ما شناساندن ناملیک به کاربران است. قسمتی از این کار را خود سایت یا مجلاتی که با آن‌ها همکاری می‌کنیم انجام می‌دهند که بخش صوتی خودشان را به مشتریانشان معرفی می‌کنند. بخشی دیگری از معرفی ناملیک را خودمان به شکل حضوری انجام می‌دهیم و در محیط‌هایی که احساس کنیم کاربران ما در آنجا حضور دارند به معرفی ناملیک می‌پردازیم

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ ناملیک در فضای کارآفرینی کشور.

 

 ناملیک: http://namlik.me

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با ناملیک با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.

 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.