افزایش سرعت سایت

نسخه صوتی را گوش دهید

سرعت پایین سایت، باعث از دست رفتن کاربران خواهد شد. یک ثانیه تأخیر در پاسخ به صفحهٔ موردنظر کاربران، باعث 7% کاهش در بازدیدکنندگان سایت می‌شود. با کاهش مدت‌زمان لازم برای بارگذاری صفحات، می‌توانید تعداد بازدیدکنندگانی را که از سایت شما استفاده می‌کنند، افزایش دهید. با افزایش تعداد بازدیدکنندگان، احتمال عضویت کاربران جدید که ممکن است به کاربران همیشگی سایت شما تبدیل شوند، افزایش می‌یابد. با افزایش این کاربران، احتمال تبدیل‌شدن آن‌ها به مشتریان محصولات یا خدمات شما نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین سرعت سایت، عامل مهمی برای رشد کاربران و درنتیجه رشد مشتریان و کسب‌وکار شما خواهد بود.

کاهش زمان بارگذاری صفحات، یکی از روش‌های افزایش سرعت سایت است. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزار فشرده‌ساز GZip استفاده کنید تا حجم فایل‌ها را بدون کاهش کیفیت تصاویر و ویدیوها کاهش دهید. کاهش حجم فایل‌ها، مدت‌زمان رسیدن پاسخ‌های HTTP (پروتکل ارتباطی وب بین سرویس‌دهنده و سرویس‌گیرنده) را کاهش می‌دهد و این باعث می‌شود که سرعت سایت شما افزایش یابد.

از قالب ساده برای طراحی سایت استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید از قالب‌های گرافیکی کمتر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود سرعت بارگذاری سایت شما افزایش پیدا کند.

در فتوشاپ یا Firework، می‌توانید گزینهٔ ذخیره برای وب‌سایت را انتخاب کنید تا حجم تصویر را برای شما کاهش دهد. کاهش حجم تصاویر نیز به افزایش سرعت سایت کمک می‌کند.

ابزاری که گوگل برای افزایش سرعت سایت ارائه می‌دهد، Page Speed Online نام دارد که تغییرات فنی لازم برای افزایش سرعت سایت شما را به ترتیب اولویت پیشنهاد می‌دهد. همچنین می‌توانید از پیشنهادهای Google Webmaster Tools برای کاهش زمان بارگذاری سایت استفاده کنید. با استفاده از شبکهٔ تحویل محتوا در نقاط مختلف (CDN) می‌توانید مصرف پهنای باند سایت خود را کاهش و سرعت بارگذاری صفحات سایت را نیز افزایش دهید. استفاده از این شبکه (CDN) این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که از هر مکان جغرافیایی که وارد سایت می‌شوند، فایل‌ها را از نزدیک‌ترین سرویس‌دهنده (Server) دریافت کنند. به‌عنوان‌مثال اگر شما از ایران وارد سایتی شوید که از سرویس CDN استفاده می‌کند، تصاویر، متون و سایر فایل‌های سایت از سرویس‌دهنده‌های داخل ایران با سرعت بیشتری برای شما ارسال می‌شود. درنتیجه با توزیع پهنای باند موردنیاز سایت شما در سراسر جهان، بار مصرفی سرویس‌دهندهٔ شما (Host) کاهش می‌یابد.