یادداشت مهمان (Guest Post)

نسخه صوتی را گوش دهید

یکی از مسائل کلیدی هک رشد، توزیع محتوا و به دست آوردن سایت‌هایی است که به محتوای تولیدشده در سایت یا وبلاگ شما لینک بدهند. یادداشت‌هایی که به‌عنوان مهمان در سایت‌های دیگر منتشر می‌کنید روشی عالی برای هک رشد کسب‌وکار شما است؛ اما چطور جایی که می‌خواهید محتوایتان را منتشر کنید، انتخاب می‌کنید؟

برای انجام این کار اول باید سایت‌های پیشرو، با تعداد کاربران بالا را شناسایی کنید و بعد از عضویت در آن‌ها، همان محتوایی که در سایت کسب‌وکارتان تولید می‌کنید به‌صورت یادداشت در این سایت‌ها ارسال و منتشر کنید. هرچقدر تعداد کاربران آن سایت بالاتر باشد احتمال بازدید از یادداشت شما افزایش خواهد یافت. هکرهای رشد با عضویت در بزرگ‌ترین سایت‌ها و برقراری ارتباط با تعداد زیادی از کاربران، آن‌ها را با کسب‌وکار خود آشنا می‌کنند.

با تولید محتوا درجایی غیر از وب‌سایتتان و در سایت‌های دیگر، شما درواقع خودتان یا کسب‌وکارتان را به وبلاگ‌نویسان دیگر، وب سایت‌ها، کنفرانس‌ها، روزنامه‌نگاران و رسانه‌های دیگر ارائه می‌کنید.

با انتشار یادداشت مهمان می‌توانید تجربه‌های شخصی یا حرفه‌ای خود را در قالب یک یادداشت برای مخاطبان آن وب‌سایت‌ها ارائه کنید تا آن‌ها با شناخت شما به کاربران وب‌سایت کسب‌وکارتان تبدیل شوند. برند شخصی شما تأثیر زیادی در میزان بازدید محتوایی که به‌عنوان کاربر در شبکه‌های اجتماعی و یا به‌عنوان مهمان در وب‌سایت‌های دیگر منتشر کرده‌اید، دارد. هرچه قدر حوزهٔ کسب‌وکار خود شناخته‌شده‌تر باشید تعداد بازدید، اشتراک‌گذاری و یا دریافت لینک از سایت‌های دیگر نیز بیش‌تر می‌شود. قبل از اینکه محتوایتان را در شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های معتبر و پربازدید ارسال کنید، مخاطبانشان و موضوعاتی که بیش‌ترین بازدید را داشته‌اند خوب بشناسید و بعدازآن سعی کنید محتوای شما متناسب با نیازهای مخاطبان آن‌ها باشد.