اولین شماره گزارش زیست‌بوم منتشر شد (دانلود نسخه PDF)

اولین شماره گزارش زیست‌بوم منتشر شد (دانلود نسخه PDF)

اولین شماره ویژه‌نامه گزارش زیست‌بوماولین شماره از ویژه‌نامه «گزارش زیست‌بوم» در حوزه کسب‌وکارهای نوپا توسط مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا منتشر شد. در این ویژه‌نامه که با هدف افزایش آگاهی فعالان زیست‌بوم و مدیران ارشد دولتی تهیه شده است، گزارش‌های داخلی و خارجی بر اساس اولویت‌های بومی ایران گردآوری می‌شود و به‌صورت دوهفته‌نامه در اختیار مدیران و فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوپا قرار می‌گیرد.
گزارش زیست‌بوم از طریق لینک انتهای این مطلب قابل دریافت است. همچنین جهت ارایه پیشنهادات و نظرات، می‌توانید از نشانی ایمیل pr@ictstartups.ir استفاده کنید.
در اولین شماره گزارش زیست‌بوم مطالب زیر را می‌خوانید:یادداشت
کارآفرین و چالش‌های توسعه کسب‌وکارهای نوپا
مهندس نصرالله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این یادداشت چالش‌های پیش‌روی کارآفرینان را در سه حوزه آموزشی، محیط اقتصادی-اجتماعی و موضوعات حقوقی-حاکمیتی معرفی کرده‌اند.

گزارش داخلی
دولت: آماده کمک هستیم، استارت‌آپ‌ها: زبان دولت را نمی‌دانیم.
این گزارش با کسب نظر مدیران دولتی و کارآفرینان جوان، به موضوع چالش‌های دولتی در توسعه کارآفرینی پرداخته است. نقایص سیستم آموزش، نبود فرهنگ کسب‌وکار، شکست، نظامات پیچیده اداری و موارد دیگر از موضوعاتی هستند که در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده است.

گزارش مرکز
اینجا خانه استارت‌آپ‌ها است
مرکز کسب‌وکارهای نوپای فاوا با ماموریت توانمندسازی بازیگران زیست‌بوم کسب‌وکار و تسهیل‌گری در روند ایجاد، رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها راه‌اندازی شده است. در این گزارش به برخی خدمات و دستاوردهای این مرکز طی ماه‌های گذشته اشاره شده است.

اینفوگرافی
در بخش اینفوگرافی آماری از کسب‌وکارها، متخصصان و سایر بازیگران زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپا در مرکز کسب‌وکارهای نوپا ارایه شده است.

گزارش جهان
چشم‌انداز جهانی کارآفرینی چشم‌بادامی‌ها و تجربه‌ استرالیا در کارآفرینی دانش‌محور
گزارش جهان این شماره در دو بخش به تجربه کارآفرینی استرالیا و کره جنوبی می‌پردازد. استرالیا از موفق‌ترین کشورها در اجرای نظام ملی نوآوری است و کره جنوبی با برخورداری از زیرساخت‌های قدرتمند فنی و اقتصادی، تلاش می‌کند یکی از بازیگران اصلی حوزه کسب‌وکارهای نوپا باشد.

مصاحبه
بخش مصاحبه، در هر شماره از گزارش زیست‌بوم به یک تجربه موفق در حوزه کسب‌وکارهای نوپا می‌پردازد و در این مصاحبه تلاش شده است برخی مشکلات رایج در تعامل با دولت یا چالش‌های راه‌اندازی یک کسب‌وکار موردبحث قرار گیرد. موسسان سینماتیکت پاسخگوی سوالات در این شماره هستند.

بخش اخبار
اخبار مرتبط با کسب‌وکارهای نوپا را در این صفحه مطالعه می‌کنید.

رویدادها
در بخش رویدادها می‌توانید از عنوان مهم‌ترین رویدادها طی هفته‌های آتی مطلع شوید.

مقاله
برخورد با ابهام در محل کار ممکن است خسته‌کننده باشد. هنگامی‌که قدرت‌های موجود در شرکت توانایی تصمیم‌گیری ندارند و در ایجاد تعهد ناتوان شوند، ابهام دربرگیرنده عدم قطعیت نیز می‌شود. در این مقاله کوتاه، به برخی راه‌حل‌ها برای برخورد با ابهام در محل کار پرداخته شده است.