اعزام هیات استارت‌آپی به جیتکس ۲۰۱۸

اعزام هیات استارت‌آپی به جیتکس ۲۰۱۸

معاون کسب‌وکار اتاق تهران با تاکید بر برنامه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای حمایت از کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان، اعلام کرد که اتاق تهران در همین خصوص، برابر سال گذشته یک هیات متشکل از ۱۸ استارت‌آپ را برای حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی (GITEX) اعزام می‌کند.

هومن حاجی‌پور گفت: اتاق بازرگانی تهران با توجه به تعاملات بین‎المللی و نقش موثر خود در توسعه کسب‎وکارهای ایرانی در بازارهای جهانی، قصد دارد در راستای حمایت و توانمندسازی کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها، با تخصیص غرفه از حضور ۱۸ استارت‌آپ ایرانی در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ در دوبی حمایت کند.

او توضیح داد که نمایشگاه جیتکس با قدمتی بالغ بر ۳۵ سال به‌گونه‌ای توسعه‌یافته است که می‌توان این رویداد را در فهرست موثرترین رویدادهای فناوری دنیا جای داد. طی مدت‌زمان برگزاری این نمایشگاه در سال ۲۰۱۷، بالغ بر صد هزار بازدیدکننده و چهار هزار غرفه‌دار در نمایشگاه حضور یافتند.

حاجی‌پور افزود: پس از ارایه طرح‌ها و انتخاب هیات داوران، برابر برنامه از پیش تعیین‌شده، ۱۸ استارت‌آپ برای اعزام به این رویداد مهم در حوزه فناوری انتخاب شده‌ و ۷ استارت‌آپ نیز در فهرست ذخیره قرار خواهند گرفت.

معاون کسب‌وکار اتاق تهران ادامه داد: اتاق تهران در راستای ماموریت‌های تعریف شده خود جهت حمایت از کارآفرینان جوان، فضای اختصاص داده شده در این نمایشگاه را به‌صورت رایگان در اختیار استارت‌آپ‌ها خواهد گذاشت.

حاجی‌پور هم‌چنین با اشاره به معیارهای گزینش توضیح داد که پس از معرفی طرح‌ها از سوی مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها آنچه مدنظر هیات داوری قرارگرفته است، عبور از مرحله اولیه ایده و رسیدن به مرحله رشد استارت‌آپ‌ها، داشتن جریان مالی و همچنین قابلیت تطابق با بازارهای جهانی است.

او از این اقدام اتاق تهران به‌عنوان فرصتی مهم و قابل‌توجه برای استارت‌آپ‌های ایرانی یاد کرد که می‌تواند فضایی مناسب و مستعد برای ارایه توانمندی‌ها و قابلیت‌های آنان باشد.
نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ از روز ۲۲ تا ۲۶ مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.